Zespół

Copyright Roger Berg Big Band © All Rights Reserved

Svenska | Polski | English

FAKTY

- Orkiestra powstała w 2007 roku z inicjatywy lidera i perkusisty Rogera Berga.

 

- W skład zespołu wchodzi dwadzieścioro profesjonalnych muzyków z regionu Oresund.

 

- Big Band gra największe hity Ery Swingu z klasycznych aranżacji takich sław swingowej sceny, jak m.in. Benny Goodman, Count Basie, Glenn Miller, Tommy Dorsey, Harry James, Duke Ellington, Gene Krupa.

 

- Zespół gra także nieco bardziej nowoczesne aranżacje z repertuaru m.in. Buddy'ego Richa czy też wersje big bandowe współczesnych przebojów np. The Beatles.

 

- Dzięki wysokiemu poziomowi artystycznemu orkiestra gra nawet najbardziej skomplikowane aranżacje w wielu różnych stylach.

 

SWING EXPLOSION

 

Roger Berg jest również liderem sekstetu "Swing Explosion", który doskonale sprawdza się w przypadku mniejszych imprez. W jego skład wchodzi saksofon, trąbka, puzon, kontrabas, pianino i perkusja. Opcjonalnie skład uzupełnić może wokalista lub wokalistka, a nawet grupa wokalna. Grupę rozszerzyć można też o inne intrumenty.

 

Sekstet zagra w trakcie wesela, wieczoru klubowego, imprezy firmowej, rodzinnego zjazdu, urodzin lub innego typu imprez. Skontaktuj się z nami, aby otrzymać wycenę występu.

ROGER BERG BIG BAND

 

Siedemnastoosobowy big band z żeńskim trio wokalnym. Instrumenty wchodzące w skład zespołu to: 4 trąbki, 4 puzony, 5 saksofonów (łączone z klarnetami i fletami), pianino, bas, gitara i perkusja - kompletny big band jak z najświetniejszych lat Ery Swingu.

W czasie koncertów grane są największe przeboje swingowe. W sali rozbrzmiewają klasyczne dźwięki takich hitów, jak "Song of India", "Fly Me To The Moon", "A-tisket, A-tasket", "Moonlight Serenade" czy "Sing, Sing, Sing". Atmosfera przypomina tę z amerykańskich sal tanecznych z lat 30' i 40', scenerię buduje efektowne i klimatyczne oświetlenie, a jak na prawdziwy big band przystało muzycy grają w smokingach. Przy numerach wokalnych na scenie pojawiają się czarujące wokalistki w tylowych strojach z epoki. Lider i gospodarz wieczoru Roger Berg, zapowiadając kolejne utwory, opowiada ciekawostki muzyczne i anegdoty. Wszystko to sprawia, że w niezwykle luźnej, ale i ujmująco oryginalnej atmosferze publiczność odbywa wyjątkową podróż w czasie.

 

Ponieważ orkiestrze przewodzi charyzmatyczny perkusista, słuchacz liczyć może na zróżnicowane tempo i wiele specjalnych popisów perkusyjnych. W repertuarze pojawiają się zarówno sentymentalne ballady, jak i porywające do tańca, energetyczne numery swingowe. W wielu z nich można usłyszeć pełne pasji i fantazji perkusyjne solo, w których pobrzmiewają inspiracje mistrzami epoki, w tym szczególnie Krupą i Richem.

 

Trio wokalne Roger's Sister zaprasza z kolei na pełen blasku i szyku pokaz, w którym śpiewając repertuar znanych grup wokalnych, jak Andrews Sisters, prezentuje też stylową choreografię. Artystki występują również solo, czerpiąc z dorobku Elli Fitzgerald, Helen Forrest, Marilyn Monroe, Peggy Lee i wielu innych sław. Najczęściej w programie pojawia się też wokalista, co daje możliwość usłyszenia repertuaru Franka Sinatry, Nat King Cole'a czy Raya Charlesa. Ta sentymentalna podróż do korzeni jazzu pozwala oddychać atmosferą amerykańskich klubów jazzowych i swingowych potańcówek.