Trio

Copyright Roger Berg Big Band © All Rights Reserved

Svenska | Polski | English

Trio wokalne

Trio wzorowane jest na niezmiernie popularnych w latach 40. i wcześniejszych wokalnych grupach rzeńskich, jak Andrews Sisters czy Boswell Sisters. W trio Roger's Sisters znajdują się doświadczone wokalistki: Katarina Elmberg Jonsson, Christina Ølgaard Thomsen oraz Dorota Berg.

 

Trzy głosy sharmonizowane w swingowym repertuarze - oto esencja ich pracy artstycznej. Zgranie, precyzja i synchronizacja, a oprócz tego pełne uroku klasyczne choreografie sprawiają, że wykonywane utwory uzyskują wyjątkowy wyraz. Wsparte solidnym brzmieniem pełnego big bandu trio prezentuje takie klasyki, jak "Rum and Coca Cola", "Boogie Woogie Bugle Boy", "Bei Mir Bist du Schein" czy "I'll Be With You In Apple Blossom Time". Publiczność ma więc szansę oglądać pełne czaru występy w starym, dobrym stylu.

 

Image trio jest inspirowany wizerunkiem największych sław epoki, jak np. Helen Forrest, Anita O'Day czy Betty Grable. Wybór dodatków, fryzury, a przede wszystkim kobiece, klasyczne stroje dopełniają wizerunku wokalistek. Image grupy zajmuje się Dorota Berg.

 

ROGER'S SISTERS

Katarina Elmberg Jonsson

Wokalistka i artystka musicalowa. Grała m.in. w Grease oraz Legalnej Blondynce (Nöjesteatern, Malmö), a także w Fredriksdalsteatern w przedstawieniu Gröna Hissen. Energiczna i niezwykle ciepła osoba, a jednocześnie szalenie efektowna osobowość sceniczna. Niezwykle zaangażowana w pracę zarówno jako piosenkarka, jak i tancerka. Swoim mezzosopranowym głosem, w którym słychać też klasyczne, eleganckie wibrato, zabiera słuchacza w złotą epokę swingu.

Christina Ølgaard Thomsen

Artystka musicalowa, absolwentka Danish Academy of Musical Theatre. W ostatnim czasie występowała w Aarhus Theatre w spektaklu Les Misérables oraz w Musical Silkeborg w sztuce CHESS. W trio Rogera Berga śpiewa najniższym głosem. Urodzona tancerka, wszechstronny talent: wykonuje partie wokalne z niezwykłą finezją, a na scenie czuje pełną swobodę. Swoim klasycznym głosem i pięknym uśmiechem z miejsca kradnie serca publiczności.

Dorota Berg

Z orkiestrą od roku 2012, kiedy to rozpoczęła pracę nad wizerunkiem trio oraz zaczęła udzielać się wokalnie w ramach zastępstwa głosu środkowego grupy. Od tego czasu poświęciła się rozwojowi muzycznemu w obszarze jazzu i wzięła udział w szeregu dużych imprez, m.in. Sylwester Miasta Malmo 2014 i wieczór taneczny z Andreasem Weise. Jako solistka najchętniej wybiera repertuar Peggy Lee, Marilyn Monroe czy Anity O'Day. koncentruje się na rozwoju konceptu trio wokalnego, pracując nad wizerunkiem i wyrazem artystycznym grupy. Na co dzień zajmuje się także komunikacją, promocją i wieloma aspektami organizacyjnymi pracy big bandu.